Остання редакція: 07 лютого 2021

Програмування в середовищі MS Office

Вже третій рік на кафедрі інформаційних технологій працює науковий студентський гурток "Програмування в середовищі Microsoft Office". Керує його роботою доцент кафедри Ю.П. Мазур. Основним напрямком роботи гуртка є вивчення шляхів і методів найбільш ефективного використання загальнодоступного офісного програмного продукту шляхом автоматизації процесів підготовки документів та обробки і аналізу даних.

роботи гуртка кафедри інформаційних технологій
"Програмування в середовищі Microsoft Office"
на І семестр 2020-2021 навчального року

Тема засідання

1.

Значення програмування для користувача Microsoft Office.

2.

Основи програмування в Excel: змінні і їх типи.

3.

Програмування в Excel: розгалуження і цикли

4.

Програмування в Excel: масиви і об'єкти.

5.

Програмування в Excel: Розробка звітів

6.

Програмування в Excel: Автоматизація створення і використання зведених таблиць.

7.

Програмування в Excel: Діаграми.

8.

Програмування в Excel: передавання даних в документ Word

9.

Об'єктна модель Access. Значення віконного інтерфейсу для користувачів бази даних

10.

Програмування в Access: Програмування екранних форм

11.

Програмування в Access: Звітні форми

12.

Програмування в Access: Застосування SQL в програмах

У першому семестрі 2020 -2021 навчального року були проведені всі 12 заплановані засідання гуртка. У його роботі брали участь 17 студентів. На кожному засіданні студентами розглядались теоретичні та практичні аспекти різних напрямків розробки програм з використанням об'єктного середовища табличного процесора Excel та системи керування базами даних Access. Також розглядався хід виконання проектів.

На початку семестру кожний учасник гуртка визначився з напрямом своєї практичної роботи - виконанням проекту у складі групи з 3-5 чоловік. Серед проектів, які виконували учасники гуртка - "Автоматизація формування кошторису будівельних робіт", "Парсинг облікових даних використання матеріалів поліграфічного підприємства", "Автоматизація управління трудовими ресурсами організації" тощо.

Зараз формується план на другий семестр, у якому головна увага буде зосереджена на програмуванні у середовищі Word, PowerPoint, а також на інформаційній та функціональній взаємодії різних офісних застосунків в рамках єдиного програмного рішення.

роботи гуртка кафедри інформаційних технологій
"Програмування в середовищі Microsoft Office"
на ІІ семестр 2020-2021 навчального року

Місяць