Меню
Остання редакція: 03 січня 2018

Відкрита нова спеціальність!

Кафедра з задоволенням повідомляє, що з нового навчального року студенти зможуть опановувати нову спеціальність, а саме - спеціальність 122 "Комп'ютерні науки" галузі знань 12 "Інформаційні технології". Дана спеціальність охоплює широкий спектр сучасних предметів з комп'ютерної техніки та інформаційних технологій, зокрема програмування різними мовами, мережеві технології, Web-дизайн тощо. Навчання може проводитись як за повною, так і за скороченою програмами. Випускники університету зі спеціальності «Комп'ютерні науки» зможуть обіймати такі посади:   

 • інженер-програміст;
 • WEB-дизайнер та програміст;
 • менеджер ІТ-проектів;
 • аналітик ІТ-проектів та програм;
 • адміністратор комп'ютерних мереж;
 • системний адміністратор;
 • інженер з програмного забезпечення комп'ютерів;
 • інженер із застосування комп'ютерів;
 • фахівець з інформаційних технологій;
 • фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення;
 • фахівець з розроблення комп'ютерних програм. 

Знання, отримані в рамках підготовки за спеціальністю, знаходять широке застосування в багатьох галузях людської діяльності: освіті, медицині, промисловості, сільському господарстві тощо. Випускник має можливість знайти перспективну роботу в провідних ІТ-компаніях, у тому числі закордонних, державних установах, комерційних організаціях, банках, страхових компаніях, інвестиційних фондах, консалтингових агенціях, аудиторських компаніях, центрах соціологічних та маркетингових досліджень, підприємствах різних форм власності та виробничого спрямування. Специфіка професії дозволяє працювати віддалено, мати гнучкий робочий графік.

Бакалавр з комп'ютерних наук може займати такі посади: ІТ-інженер; інженер із захисту інформації; ІТ-директор компанії чи ІТ-керівник підрозділу; ІТ-спеціаліст; аналітик комп'ютерних систем (аналітик бізнес-процесів); тестувальник/інженер служби якості програмного забезпечення; системний інтегратор, архітектор, адміністратор; адміністратор баз даних, комп’ютерних мереж; фахівець з розробки веб-сайтів, мобільних додатків, систем обробки даних, комп’ютерних ігор, net-розробник.

Спеціальність «Комп’ютерні науки» надає величезні можливості для успішної кар'єри – системне мислення і ґрунтовна підготовка дозволяють випускнику легко адаптуватися у різних галузях інформаційних технологій. Випускникам цієї спеціальності непотрібна професійна адаптація для роботи за кордоном, навчаючись тих самих мов і технологій програмування, що використовуються у всьому світі. Фахівці з програмування традиційно посідають перші місця у рейтингу заробітних плат. При цьому існує значний дефіцит на програмістів у провідних країнах світу, і цей дефіцит стрімко зростає.

 Спеціальність «Комп’ютерні науки» – це міжгалузевий напрямок підготовки, призначений для інноваційної діяльності з опрацювання теоретичних основ та інструментальних програмних засобів реалізації задач розробки, інтелектуалізації, інтеграції, автоматизації та управління складними розподіленими системами, мережами, організаціями, а також технологічними, соціальними та бізнес-процесами.

Випускники отримують ґрунтовну систему знань у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, програмування, системних досліджень, використання основного інструментарію штучного інтелекту, методів проектування інформаційних систем керування, а також набувають практичного досвіду з розробки, впровадження та супроводу інформаційних систем і технологій у різних сферах людської діяльності.