Остання редакція: 01 листопада 2023

Всеукраїнський онлайн-урок з кібербезпеки

31 жовтня 2023 року викладачі та студенти кафедри інформаційних технологій були присутні на Всеукраїнському онлайн-уроці із кібербезпеки «Я. Безпека. Кіберпростір», який відбувся в межах міжнародного місяця кібербезпеки. Головна мета онлайн-уроку – привернути увагу суспільства до різних аспектів кібербезпеки та кіберзахисту. На онлайн-занятті були висвітлені такі теми: як атакують хакери, зокрема й російські; як хакери використовують молодь для досягнення своїх цілей; як захистити себе та своїх близьких від кіберзагроз; як кібергігієна може врятувати ваші особисті дані та гроші; як користуватися інтернетом безпечно.

Онлайн-урок розпочав Юрій Щиголь, бригадний генерал, кандидат юридичних наук, голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України. Кібервійна: чому кожен із нас може стати жертвою хакерів? На це питання відповів заступник голови Держспецзв’язку, доктор наук, професор Олександр Потій. Про основні аспекти інформаційної безпеки та гігієни розповіла керівниця   CERT-ua  Євгенія Наконечна. Викладачка Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації КПІ ім. Горя Сікорського Александра Матійко розповіла як перевірити, чи можна довіряти Telegram-каналу. Лекція була глибокою, інформативною, пізнавальною. В умовах повномасштабного вторгнення рф питання безпеки в інтернеті є особливо актуальним.

Вікторія МАНЬКОВСЬКА, доцент кафедри інформаційних технологій